Wyszukaj:
Leasing jako tania alternatywa dla zakupu za gotówkę i doskonały czynnik kosztotwórczy
21 listopada 2016Leasing jako tania alternatywa dla zakupu za gotówkę. Końcówka roku sprzyja inwestycjom oraz generowaniu kosztów w celu zoptymalizowania podatków. Przedsiębiorcy szukający kosztów mogą zdecydować się na zakup maszyny za gotówkę. Dzięki temu mogą jednorazowo odliczyć VAT. Ale co z podatkiem dochodowym? Leasing jako tania alternatywa dla zakupu…
Leasing używanej tokarki [case study]
14 listopada 2016Leasing używanej tokarki. Firma (nazwijmy ją Nowak) zajmująca się obróbką skrawaniem metalu potrzebowała leasingu. Interesował ich leasing nowej tokarki a wcześniej zamierzali sprzedać dotychczasową, 12-letnią tokarkę. Znaleźli kupca, małą firmę (nazwijmy ją Jan Kowalski ) mającą zdolność leasingową, działającą od 3 lat na rynku. Mimo to już 2 firmy leasingowe…
Leasing używanej wiertnicy z zagranicy za 300 tys. eur [case study]
31 października 2016Leasing używanej, 9-letniej wiertnicy. Ostatnio trafił do nas przedsiębiorca zamierzający wyleasingować używaną wiertnicę z oprzyrządowaniem za 300 000 euro netto. Wiertnica została wyprodukowana w 2007r. a sprzedawała ją firma holenderska. O leasingobiorcy wiertnicy Zakup miał nastąpić w związku z wygranym kontraktem na odwierty. Przedsiębiorca dysponował wkładem własnym 10% i…
Leasing a komornik: czy chroni przed utratą majątku i w jaki sposób?
17 października 2016Leasing a komornik. Czy mając samochód lub maszynę w leasingu możesz uniknąć jej zlicytowania przez komornika? Czy egzekucja z przedmiotu firmy leasingowej jest możliwa? Leasing a komornik Na początek mam złą wiadomość – komornik może zająć każdą ruchomość którą dysponuje dłużnik, niezależnie czy jest jego własnością, czy nie. Dotyczy…
Wysoki wykup z leasingu – jak go szybko wrzucić w koszty?
22 sierpnia 2016Wysoki wykup z leasingu i jak go szybko ująć w koszty działalności. Część umów leasingu kończy się wysokim wykupem. Jest on narzucany przez przepisy lub stosowany na wniosek leasingobiorcy. W pewnych sytuacjach daje korzyści podatkowe. Częściej jednak jest koniecznością i podatkowym utrudnieniem. Sprawdź jak można go szybko wrzucić w koszty…
Wysoki wykup z leasingu – jakie są korzyści?
16 sierpnia 2016Wysoki wykup jest narzucany przez przepisy lub stosowany na wniosek leasingobiorcy. Jest to dobre narzędzie optymalizacji podatkowej. W poniższym wpisie skupimy się na zaletach dużego wykupu. Z wpisu Stawka amortyzacji przedmiotu leasingu a wykup możesz się dowiedzieć od czego zależy wysokość wykupu i jakie są minimalne wartości wykupu…
Czy firma zarejestrowana zagranicą może dostać leasing w Polsce?
11 lipca 2016Wielu Polaków prowadzi firma zarejestrowaną zagranicą i interesuje ich leasing. Do najpopularniejszych krajów należą Wielka Brytania, Niemcy i Czechy. Przeważnie o decyzji rejestracji firmy zagranicą decydują względy podatkowe oraz mniej obowiązków administracyjnych. Według Onet.pl w Wielkiej Brytanii działa co najmniej 40 tys. firm zarejestrowanych przez Polaków. Wśród nich wiele prowadzą…
Czy w leasingu można odebrać auto teraz i mieć koszty dopiero w kolejnym miesiącu?
28 czerwca 2016Czy leasing pozwala na odbiór auta teraz i koszty dopiero za miesiąc? Przykład naszego klienta pokazuje, że tak. 1 Leasing: odbiór teraz, koszt za miesiąc Otrzymaliśmy ciekawe i nietypowe pytanie o leasing samochodu osobowego od jednego z czytelników. Zamówił nowego Mercedesa za…