Lizing aut. Jakie odmiany słowa “leasing” spotykamy najczęściej? Jakie nietypowe przedmioty można leasingować? A może jakaś anegdotka z branży?

lizing auta

Lizing samochodów po polsku, czyli lizing aut

Jesteś właścicielem firmy i potrzebujesz odpowiedniego samochodu, żeby skutecznie prowadzić działalność? Z pewnością lizing aut nie jest dla Ciebie obcym tematem. Warto jednak poznać szczegóły, które postaramy się przybliżyć w poniższym tekście.

Czy warto zdecydować się na lizing aut?

Twoja firma musi ruszyć z kopyta… w przenośni i dosłownie. Mówiąc prościej, potrzebujesz pojazdu lub pojazdów, które zapewnia niezbędną mobilność i logistykę. To proste – otwierasz sejf i wyjmujesz gruby plik banknotów, za które zaopatrzysz swoje przedsiębiorstwo w najnowsze samochody dostawcze czy osobowe.

A co, jeśli nie masz pełnego sejfu albo dużego kapitału na koncie? Nie wszystko stracone! Pozostaje Ci kredyt albo lizing. Pod wieloma względami druga opcja jest bardziej przyjazna.

Jakie są zalety leasingu? Samochód wliczysz w koszty nawet 2 razy szybciej, niż gdybyś kupił go za gotówkę. Lizing operacyjny pozwala na amortyzację nowego auta w ciągu 2 lat w stosunku do 5 lat przy zakupie za własne środki. Nie musisz też obawiać się, że lizing obniży Twoją zdolność kredytową. Wystarczy potraktować go jako koszt i ująć w kosztorysie firmy.

W koszty zaliczysz nawet do 150 tys. zł. To oznacza, że w rachubę wchodzą nie tylko tanie modele, zwłaszcza że przy drogich samochodach możesz podwójnie wykorzystać ten limit. Dodatkowo w ciągu 2 miesięcy możesz zaliczyć w koszty nawet 70% wartości pojazdu. Niewątpliwe korzyści, jakie daje lizing aut to także:

  • proste formalności i mniej dokumentów niż przy kredycie;
  • szybka forma finansowania, całość spraw trwa od 2 do 5 dni;
  • możliwość obniżenia wysokości płaconych podatków;
  • możliwość ustawienia różnej wysokości rat w sezonie i poza nim.

Nawet komornik nie jest już taki straszny… Przynajmniej jeśli chodzi o leasingowany sprzęt, który pozostaje własnością firmy leasingowej.

Anegdoty o lizingu aut i nie tylko

Przedsiębiorcy piszą do nas w różnych sprawach życiowych dotyczących leasingu, lizingu i leżingu. Większości chodzi o leasing, a konkretniej o leasing operacyjny. Niektórzy pytają o inne sprawy 🙂 A dziś czas na kilka anegdotek z branży. Jakie odmiany słowa „leasing” spotykamy najczęściej? Jakie nietypowe przedmioty można leasingować?

O jaką formę leasingu chodzi?

Lizing – czynność polegająca na lizaniu czegoś lub kogoś. W lizing można wziąć osobę albo przedmiot, np. smakołyk (lizak, lód etc). Lizing występuje powszechnie między zakochanymi i można go czasem zobaczyć na ulicach. Niektórzy pytają o możliwość wzięcia w lizing samochodu 😉

Lezing – czyli leżenie. Poprawną formą jest „leżing”, ale pisząc na telefonie czy komputerze często nie używamy polskich znaków i wychodzi nam lezing.

Leazing – spacer po ulicy Lea, np. w Krakowie.

Leasing – płatny wynajem przedmiotu z opcją wykupu za ułamek wartości na koniec umowy. Stosowany powszechnie przez przedsiębiorców. Mamy szeroką ofertę leasingów, finansujemy głównie samochody i maszyny.

Jakie nietypowe, zwariowane przedmioty można leasingować?

Od 2008r wyleasingowaliśmy wiele ciekawych, zwariowanych, nietypowych a czasem dziwnych przedmiotów. Leasing roweru to przy tym pikuś. Poniższe przykłady pokazują, że w leasing można wziąć prawie wszystko co jest potrzebne do prowadzenia biznesu. Oto nasze subiektywne top 7 najciekawszych wyleasingowanych przedmiotów:

  • Zraszacze do ogórków dla firmy uprawiającej warzywa w szklarniach.
  • Używany sprzęt narciarski dla wypożyczalni nart – w leasingu online >>
  • Wodomierze dla firmy wodociągowej.
  • Zamki dmuchańce – nadmuchiwane zjeżdżalnie dla dzieci w kształcie „zamku” dla firmy eventowej udostępniającej sprzęt na festyny i różne imprezy – w leasingu online >>
  • Kaloryfery dla restauracji – w leasingu online >>
  • Basen – niecka basenowa dla pływalni.
  • Rura do tańca dla hotelu 🙂 Rura była częścią inwestycji polegającej na finansowaniu wyposażenia SPA.

Co ciekawe leasingować można także przedmioty niezwiązane z prowadzoną działalnością, przykładowo wyposażenie wnętrza domu czy mieszkania.

Z życia wzięte…

Jak argumentować cel zakupu quada w leasingu? Będzie służył jako traktorek do odśnieżania…

Wiele lat temu otrzymaliśmy zapytanie o „leasing maszyny ssącej DÖPKE” (czyt. dupke). DÖPKE to nazwa niemieckiego producenta. Zapytanie przywołuje uśmiech do dzisiaj 😀

Żarty żartami.

Jeśli szukasz leasingu to mamy poważną ofertę.

Jakie są warunki otrzymania lizingu?

Zdrowy rozsądek i dryg do interesów zagwarantują Twojej działalności nie tylko stabilność finansową. Dzięki dobrej sytuacji firmy zyskasz też zdolność leasingową. Oczywiście pod warunkiem, że nie zadłużyłeś się po szyję i masz dobrą historię kredytową w takich bazach, jak BiK i KRD. Wiele zależy od konkretnego leasingodawcy, a także przedmiotu finansowania i jego ceny. Warto też, abyś poznał przepisy ogólne, zgodnie z którymi rozliczany jest lizing aut.

Co możesz wziąć w lizing?

Lizing aut daje pole do popisu nawet przy całkiem odjazdowych pomysłach na firmę. Transport, budowlanka, rolnictwo, wywóz nieczystości, a może fast food? Jeżeli któreś z tych słów opisuje Twoją działalność, to dobrze trafiłeś. Najczęściej oferty firm leasingowych to nie tylko lizing aut dostawczych do 3,5 T czy lizing samochodów ciężarowych powyżej 3,5 T, ale również ciągników siodłowych, przyczep i naczep, motocykli, autobusów, sprzętu budowlanego oraz kamperów. Do bardziej nietypowych przedmiotów lizingu zalicza się m.in.:

  • tabor kolejowy;
  • wozy asenizacyjne;
  • karawany;
  • karetki;
  • foodtrucki;
  • quady i skutery.

A może planujesz zorganizować flotę? Żaden problem! Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem pływania i chciałbyś uzyskać finansowanie jachtów i łodzi, czy może zależy Ci na grupie pojazdów transportowych, lizing aut będzie dobrym rozwiązaniem.

Korzystny lizing aut w Leason

Lizing aut obejmuje zarówno pojazdy nowe, jak i używane, często też sprowadzane zza granicy. W Leason staramy się znaleźć tani i szybki, a równocześnie dopasowany do Twoich potrzeb lizing. Przy nowych samochodach możesz też liczyć na naszą pomoc w negocjowaniu ceny zakupu. Dodatkowo minimalizujemy formalności i korzystamy z procedur uproszczonych. Przekonaj się o korzyściach współpracy z Leason!

Oferta lizingu w Leason

Leasing aut

Leasing maszyn

Leasing urządzeń i sprzętu

1

Przeczytaj także:

Dziwny leasing – jakie niestandardowe przedmioty leasingowaliśmy?

Lizing bez BIK – ile kosztuje? Jak go dostać?

Lizing nietypowych przedmiotów czyli tudny lizing

Wykup samochodu z lizingu od 2022r – jak to zrobić dobrze?

    4.9/5 - (17 votes)

    Poprzedni post

    Co z leasingiem po śmierci leasingobiorcy?

    Następny post

    Ile najwięcej można spłacić w pierwszym roku leasingu?