Dynamiczny wzrost kosztów sprawia, że rentowne prowadzenie biznesu zostaje zagrożone – bez względu na charakter lub skalę działalności. Właśnie dlatego konieczne jest wdrażanie rozwiązań (integrator systemów automatyki), które optymalizują opłaty i uwalniają pełen potencjał firmy. Leasing maszyn dedykowanych to koncept, który usprawnia wszelkie linie produkcyjne. Dlaczego? Odpowiedzi poniżej!

leasing maszyn dedykowanych

1

Czy leasing maszyn dedykowanych to rozwiązanie dla mnie?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy użytkowana w firmie linia technologiczna może być obsługiwana za pomocą leasingowanych maszyn dedykowanych. Maszyny dedykowane mają tą zaletę, że oferta wiąże się z niezwykle rozbudowanym asortymentem.

Kluczowym aspektem jest dopasowanie wybranego wyposażenia do charakterystyki i mechaniki działalności. Wówczas maszyny dedykowane w leasingu są niezwykle efektywnym narzędziem a ich praca usprawnia roboty przemysłowe w firmie.

1

Jak leasing maszyn dedykowanych buduje przewagę?

Czasy wysokiej konkurencyjności wymagają ciągłych optymalizacji i usprawnień, które weryfikuje rynek. Podmioty muszą minimalizować wszelkiego rodzaju koszty i niepotrzebne wydatki, a jednocześnie maksymalizować jakość i tempo pracy. Leasing maszyn dedykowanych jest inwestycją, która zapewnia takie wyniki.

Decyzja o sięgnięciu po leasing oznacza, że firma nie musi dysponować gotówką na zakup, aby wyposażyć się w zaawansowany i nowoczesny park technologiczny. Leasing maszyn sprawia, że automatyka przemysłowa generuje jedynie koszt pierwszej wpłaty do leasingu, a przepływ finansowy nie jest zaburzony.
Co więcej, taka forma finansowania jest atrakcyjna od strony podatkowej, a także nie obniża zdolności kredytowej. Jest to spowodowane faktem, że raty leasingowe działają na rzecz obniżenia podatków, ale leasing nie widnieje w zobowiązaniach firmy w bilansie, raty ujęte są w kosztach.

Ostatnim, bardzo istotnym punktem jest ograniczanie formalności i procedury uproszczone. Cały proces zamyka się w przedstawieniu faktury pro forma  i specyfikacji technicznej maszyny. dodatkowo wypełniasz prosty wniosek leasingowy i okazujesz wyniki finansowe firmy za aktualny i poprzedni rok obrachunkowy. Ocena wniosku trwa około tygodnia, co jest ogromnym uproszczeniem w porównaniu do procedur kredytowych.

Taki zestaw korzyści sprawia, że firma funkcjonuje w sposób sprawny, wydajny i bez kosztownych przestojów. Leasing maszyn dedykowanych może być doskonałym instrumentem do budowania przewagi konkurencyjnej.

1

Jakość na pierwszym miejscu

Projektowanie i budowa maszyn to skomplikowane zadanie. Cały proces wymaga ogromnej wiedzy, doświadczenia i specjalizacji tak, aby gwarantować pełną skuteczność oferowanych usług. Wiedzą o tym również leasingodawcy.
Decydując się na leasing maszyn dedykowanych, przyszli leasingobiorcy powinni się zdecydować na sprawdzonego producenta. Firma leasingowa sprawdzi dostawcę maszyn. Wybór niewiarygodnej firmy może prowadzić do odmowy udzielenia leasingu lub zaporowych warunków finansowania. Leasingodawca bowiem, podobnie jak i kupujący, chce mieć pewność, że maszyna będzie działać i zostanie dostarczona w umówionym terminie.

Produkcja maszyn przemysłowych bazuje na trzech etapach płatności. W pierwszej kolejności następuje wpłata zaliczki przez leasingobiorcę (a czasami przez leasingodawcę w zależności od ustaleń). Następnie firma leasingowa dopłaca do 90% przed wysyłką urządzenia. Ostatnia transza zostaje wypłacona po montażu i uruchomieniu sprzętu w hali użytkownika. W ten sposób przedsiębiorca ma pewność, że przykładowo automatyzacja spawania będzie funkcjonować bez zarzutu!
Materiał powstał we współpracy z imi-polska.pl

1

Oferta leasingu maszyn dedykowanych w Leason

Szukasz dobrej oferty leasingu? Sprawdź u nas:

Leasing urządzeń i sprzętu >>

Leasing maszyn >>

Leasing samochodów >>

1

Opinie naszych klientów dotyczące leasingów maszyn:

opinia leason Roboty przemysłowe

opinia leason maszyna przemysłowa

opinia leason maszyny do metalu 2

Sprawdź więcej opinii o Leason w Google (link):

Leason opinie o firmie

leason referencje firma kerbi

Sprawdź nasze referencje (link).

1

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing maszyny własnej produkcji

Leasing maszyn przemysłowych

Leasing na wózki samojezdne AGV i AMR

7 najczęściej zadawanych pytań o leasing maszyn i urządzeń

10 najczęściej popełnianych błędów przy leasingu samochodów i maszyn

    5/5 - (4 votes)

    Poprzedni post

    Leasing na samochód specjalny (pojazd specjalny)

    Następny post

    Jak leasing pomaga rozwijać firmę [case study]