Leasing bez pierwszej wpłaty jest możliwy i ogólnodostepny. Dla kogo? Na jakie przedmioty?

leasing bez wkładu własnego

Leasing bez pierwszej wpłaty to wygodna opcja dla kupujących – wybierasz przedmiot leasingu, używasz a pierwszą ratę płacisz dopiero po miesiącu. Na początku nie ponosisz żadnych kosztów, za wyjątkiem rejestracji i ubezpieczenia (chyba, że płacisz je w ratach leasingu). Taki wariant to również okazja dla sprzedających – mogą sprzedać przedmiot klientowi, który nie ma w danej chwili środków na zakup, ale chce lub potrzebuje go mieć.  Poniżej opiszę pokrótce jak wyglądają możliwości leasingu bez wkładu własnego dla poszczególnych grup przedmiotów.

Leasing samochodu bez pierwszej wpłaty

W samochodach leasing bez wkładu występuje powszechnie, zarówno w leasingu operacyjnym, jak i w wynajmie długoterminowym. Takie finansowanie dotyczy przede wszystkim nowych aut. Jest dostępne dla małych i dla dużych firm. Trudność w uzyskaniu leasingu bez wkładu własnego mają jedynie firmy z krótką historią działalności lub bardzo niską sprzedażą, bikowcy oraz chętni na zakup aut premium. Natomiast to co łatwe przy jednym samochodzie może się skomplikować przy kilku-kilkunastu autach. Aby wyleasingować flotę samochodową bez pierwszej wpłaty musisz okazać dobre wyniki finansowe. Ewentualnie możesz podzielić inwestycję na 2 czy 3 firmy leasingowe.

Leasing sprzętu IT bez wkładu własnego

Sprzęt IT bez wkładu własnego może leasingować niemal każdy, ale w bardzo wąskim gronie leasingodawców. Większość z nich bowiem wymaga min. 10% wkładu własnego. Głównym kryterium przyznania leasingu z 0% wpłaty jest obrót, najlepiej co najmniej 10x wyższy, niż cena zakupu sprzętu IT.

Leasing ciągnika siodłowego bez pierwszej wpłaty

Ciągniki siodłowe bez pierwszej wpłaty wyleasingujesz wtedy, gdy prowadzisz firmę powyżej 2 lat, kupujesz nowy ciągnik oraz posiadasz zdolność leasingową wynikającą z dokumentów finansowych. W pozostałych przypadkach najczęściej wymagane jest min. 5% wkładu własnego do leasingu.

Leasing sprzętu medycznego bez wkładu własnego

Lekarze mają komfortową sytuację. Niezależnie, czy zakup sprzętu finansujesz leasingiem czy pożyczką dla lekarza, będąc lekarzem możesz otrzymać finansowanie na 100% inwestycji. I to nie tylko na sprzęt medyczny, ale również wyposażenie gabinetu np. meble. Zazwyczaj w ramach procedury uproszczonej (tj. na oświadczenie o dochodzie).

Leasing maszyn bez pierwszej wpłaty

Najtrudniej otrzymać leasing bez wkładu własnego na maszyny. A jeśli już to zazwyczaj na typowe maszyny, przykładowo tokarki, frezarki, piły, okleiniarki, koparki itd. Brak pierwszej wpłaty zarezerwowany jest dla firm z wieloletnią historią działalności i dobrymi wynikami finansowymi. Im bardziej specjalistyczna maszyna, tym trudniej. Przedsiębiorcy mają tego świadomość, dlatego zazwyczaj decydują się wpłacić co najmniej 10% ceny maszyny na początek.

Jest też druga strona medalu. Należy pamiętać, że leasing bez wkładu własnego niesie ze sobą ryzyko dla leasingobiorcy. Jeśli nie masz pieniędzy na wkład własny czy na pewno powinieneś brać leasing? Pozostawiam to zagadnienie do samodzielnego przemyślenia.

.

Oferta Leason

Szukasz dobrego leasingu? Z wkładem własnym czy bez – sprawdź naszą ofertę.

Leasing samochodów

Leasing maszyn

Leasing urządzeń

.

Wpisy powiązane tematycznie:

3 sposoby na tani leasing

Leasing w działalności jednoosobowej

    4.7/5 - (10 votes)

    Poprzedni post

    Leasing suwnicy

    Następny post

    Leasing maszyn piekarniczych i cukierniczych